Мултифункционални машини за убавина

 • Мултифункционален Laser opt shr ipl RF Ласерски третман за отстранување на влакна на кожата

  Мултифункционален Laser opt shr ipl RF Ласерски третман за отстранување на влакна на кожата

  Мултифункционален ласерски третман Ласерски мултифункционален opt shr ipl RF ласерско отстранување на влакна ipl Систем за третман на кожа

  Интелигентен диоден ласер со висока моќност + nd yag ласер + E-light + RF 4 во 1 мултифункционална ласерска машина.

  Има 10 функции сите во 1 машина!

  Ласерско отстранување на влакна Третман на акни Фото подмладување Белење на кожа Третман на пајакови вени Третман за пигментација Отстранување на тетоважа Пилинг од јаглерод Отстранување на брчки Лифтинг на телото

  Многу напредна технологија!Друга компанија може да прави само машина за IPL+ Други рачки, но ние можеме да правиме машина DIODE + Other Handles.

 • Црна кукла /SHR OPT/RF/Elight/ND yag ласерски RF мултифункционален

  Црна кукла /SHR OPT/RF/Elight/ND yag ласерски RF мултифункционален

  PL4 машина (shr+e-light+ndyag+rf, 4 рачки во една машина)

  Функција на рачка SHR: професионална во машина за отстранување на влакна

  Е-лесна рачка: подмладување на кожата

  Nd yag: отстранување на тетоважа, пилинг на јаглерод

  rf: лифтинг на лице

  животниот век на оваа машина е 5-7 години, нема проблем.

  секоја рачка, секој посебен животен век, 4 рачки се посебни.

   

 • мултифункционална машина за убавина ipl shr ndyag ласер за пилинг на јаглерод

  мултифункционална машина за убавина ipl shr ndyag ласер за пилинг на јаглерод

  Оваа машина е пренослива IPL плус Nd Yag ласерска машина, има две рачки: IPL рачка и Nd Yag ласерска рачка.

  За функциите на IPL рачката: третман на акни, белење на кожата, фото подмладување и отстранување на влакна.

  За функциите на рачката Nd Yag: отстранување на тетоважи, третман на пигментација и пилинг со јаглерод.

  Два системи работат независно.

  За ладење користи систем за ладење Air+Water+TEC+Sapphrie.

  1.Трајно отстранување на влакна.
  2. Третман на пигментации (отстранување дамки, отстранување на сипаници, отстранување на пеги).
  3. Подмладување на кожата (Затегнување на кожата, отстранување на фините брчки, избелување на кожата).
  4. Третман на акни.
  5. Васкуларна терапија.
  6.отстранување на тетоважа
  7.јаглероден пилинг

 • професионална мултифункционална диоден ласерски ласер ipl shr opt nd yag ласерска машина за отстранување на влакна за салонска клиника

  професионална мултифункционална диоден ласерски ласер ipl shr opt nd yag ласерска машина за отстранување на влакна за салонска клиника

  професионална мултифункционална диоден ласерски ласер ipl shr opt nd yag ласерска машина за отстранување на влакна за салонска клиника

  Ласерска опрема за пазар за убавина.Машина за ласерско отстранување на влакна со тројна бранова должина.Професионален и искусен производител на опрема за ласерско отстранување на влакна. OEM и ODM Cooperation. CE сертификат. Професионален дизајн. Високо исплатливо.

 • 808nm Диоден ласерски IPL Е-светло Опрема за убавина за клиника

  808nm Диоден ласерски IPL Е-светло Опрема за убавина за клиника

  Најпродавани 808 nm диоден ласер IPL SHR SSR E-light Beauty Equipment Pain за трајно ласерско отстранување на влакна за клиника

  Ова е стационарен диоден ласер + IPL 2 во 1 машина, има 2 рачки.

  Функции: Диодно ласерско отстранување на влакна, IPL избелување на кожата, IPL фото подмладување, IPL третман на акни, SHR супер епилација.

  Два системи работат независно.

 • OPT SHR Машина за ласерско отстранување на влакна за подмладување на кожата Ласерски луменис

  OPT SHR Машина за ласерско отстранување на влакна за подмладување на кожата Ласерски луменис

  PL2C (IPL+SHR 2 рачки во една машина)

  IPL функција:

  480nm~1200nm: Терапија за акни, отстранување на пеги и флеки на лицето.

  530nm~1200nm: Отстранување на пигментацијата, подмладување на кожата

  590nm~1200nm: Подобрување на васкуларните лезии, подобрување на еластичноста на кожата

  640nm~1200nm:Отстранување на влакна, особено за црно и грубо отстранување на влакна

  690nm~1200nm:Отстранување на влакна, особено за руса коса, мало и меко отстранување на влакна

  SHR функција:

  супер депилација, професионална во депилација

  2 рачки во една машина, попрофесионално е!

 • Ipl Shr Machine Skin Rejuvenation ND YAG машина за отстранување на тетоважи со рачка

  Ipl Shr Machine Skin Rejuvenation ND YAG машина за отстранување на тетоважи со рачка

  PL2C(IPL+ND YAG 2 РАЧКИ ВО ЕДНА МАШИНА) IPL РАЧКА: 480nm~1200nm: Терапија за акни, отстранување на пеги и дамки на лицето.530nm~1200nm:Отстранување на пигментацијата, подмладување на кожата 590nm~1200nm:Подобрување на васкуларните лезии, подобрување на еластичноста на кожата 640nm~1200nm:Отстранување на влакна, особено за црно и грубо отстранување на влакна 690nm~1200nm отстранување на влакна, особено светло за отстранување на влакна: H: отстранување ND YAG HADNLE: 532:Отстранување на тетоважа во боја 1064: Отстранување темна тетоважа и габа за нокти 1320: Мултифункционална машина за лупење јаглерод, поудобна!

 • Диоден ласер + IPL SHR E-light OPT + 980nm ласер

  Диоден ласер + IPL SHR E-light OPT + 980nm ласер

  Технологија на ТЕЦ ДИОДИ

  Диоден ласер + IPL + 980nm ласер 3 во 1 машина

  Функции: Ласерско отстранување на влакна, Третман на акни, Фото подмладување, Белење на кожа, Третман на пајакови вени, Третман за пигментација, Отстранување на тетоважи, Јаглероден пилинг, Отстранување на брчки, кревање тело, отстранување на садови.

  Нудиме 3 различни диодни ласерски рачки за опции.

 • 2022 трајна 360 магнето 3 во 1 rf E-light shr nd yag машина за ласерско отстранување на влакна

  2022 трајна 360 магнето 3 во 1 rf E-light shr nd yag машина за ласерско отстранување на влакна

  PL3C

  Е-лесна рачка: подмладување на кожата, отстранување на влакна

  Nd yag рачка: отстранување на тетоважа, пилинг на јаглерод

  RF рачка: отстранување на брчки, подигнување на лице

  Оваа машина има 3 рачки во една машина, таа е поудобна и корисна машина.

  оваа машина има и систем за изнајмување и систем за следење, таа е многу уникатна и корисна за агентите и салоните

 • Машина за ласерско отстранување на влакна IPL OPT SHR SSR Elight

  Машина за ласерско отстранување на влакна IPL OPT SHR SSR Elight

  Ова е пренослива IPL плус SHR машина, има две рачки: IPL рачка и SHR рачка.

  Функции: IPL избелување на кожата, IPL фото подмладување, IPL отстранување на влакна.IPL третман на акни и SHR супер отстранување на влакна.

  Ние користиме светилка од ОК за IPL и SHR рачки, супер долг животен век од 1 милион снимки.

  1.Трајно отстранување на влакна.
  2. Третман на пигментации (отстранување дамки, отстранување на сипаници, отстранување на пеги).
  3. Подмладување на кожата (Затегнување на кожата, отстранување на фините брчки, избелување на кожата).
  4. Третман на акни.
  5. Васкуларна терапија.

  1. Екскресценција на кожата како брадавица итн
  2. Отстранување на лузни од акни
  3. Отстранување на намигнување и затегнување на кожата
  4. Обновување и обновување на кожата
  5. Мазни лузни како што се хируршки лузни, изгореници, стрии итн
  6. Вагинален третман: вагинално затегнување, вагинално анти-стареење

 • Диоден ласер + 980nm ласер 2 во 1 Мултифункционална ласерска машина

  Диоден ласер + 980nm ласер 2 во 1 Мултифункционална ласерска машина

  Технологија TEC DIODE Диоден ласер + 980nm ласер 2 во 1 машина

  Функција: отстранување на влакна, белење на кожата и васкуларно отстранување.

  Ние сме единствената компанија која може да прави диоден ласер плус 980nm ласер.

  Имаме три типа диодни ласерски рачки за опција.

 • 808 nm Диоден ласерски E-light Beauty EquipmentПостојана машина за отстранување на влакна со ласер

  808 nm Диоден ласерски E-light Beauty EquipmentПостојана машина за отстранување на влакна со ласер

  Најпродавани 808 nm диоден ласер IPL SHR SSR E-light Beauty Equipment Pain за трајно ласерско отстранување на влакна за клиника
  Мултифункционален диоден ласер+IPL 2 во 1 машина за ласерско отстранување на влакна
  Професионален 808nm диоден ласер + IPL машина за отстранување влакна за салонска клиника
12Следно >>> Страница 1/2