АпликацијаАпликација

за насза нас

TEC DIODE е меѓународен производител на медицинска и козметичка опрема за истражување и развој, посветен на обезбедување на глобалните клиенти со врвни приспособени производи и услуги.

На глобално ниво, имаме голем отпечаток.Нашиот бизнис опфаќа повеќе од 100 земји.Имаме 280 вработени кои работат во истражување и развој, производство, продажба и маркетинг.

company_intr_ft

Истакнати производиИстакнати производи

Последни вестиПоследни вести

 • Што знаете за криолиполизата?

  Кога станува збор за намалување на мастите, што се случува во вашиот ум, спортување или зависи од алатките?Има долг развој на многу видови алатки за намалување на маснотиите, како што е липосукција.Но, постои нов начин за слабеење;тоа е криолиполиза.(https://www.diodeipl.com/cryolipolysis-fat-freezing-weight-loss-slimming-machine-product/) Криолиполизата е ветувачка процедура за нехируршко намалување на маснотиите и контурирање на телото и претставува убедлива алтернатива на липосукцијата и други, поинвазивни методи.Оваа постапка се чини дека е безбедна на краток рок, со ограничен профил на несакани ефекти, а резултатите ги ...

 • Новогодишен попуст!

  Како што сите знаеме дека доаѓа Нова Година, така доаѓа и НОВОГОДИШНИОТ ПОПУСТ.Има многу фестивали во една година, како што се Националниот ден, Денот на вљубените, Double Eleven Shopping Festival, Black Friday, Божиќ, секогаш кога ќе наидете на фестивал Попусти секогаш ќе има, но новогодишниот попуст е многу голем, затоа што секој сака да го искористите последниот месец за да ги подобрите перформансите, така што многу компании или продавачи ќе обезбедат најголем новогодишен попуст за зголемување на продажбата.Ако избирате нова машина, без разлика дали ќе изберете нас или други, несомнено е...

 • Диоден ласерски систем за ладење од трета генерација

  Дел за ладење TEC За машината за диодни ласери од третата генерација, таа е со 2 парчиња TEC делови за ладење, секоја големина е 1,5*6 см, многу големи делови за ладење TEC и 2 парчиња, а не 1 парче 1: Екстремно брз одговор на температурата.Во споредба со ладењето со компресор, ладењето TEC е побрзо, а контролата на температурата е попрецизна.Потребно е помалку од една минута за да се вклучи и брзо се спушта на под нулата.2: Нема да има шум, бидејќи нема лизгачки уред Sapphire За диодната ласерска машина од трета генерација, таа со 3 совети за третман со различни големини: големи врвови е 15*30mm, средни врвови е 15*15mm, см...

 • Каков модел имаме?

  ALD1,APL1,APQ1,VR1 ADPL2,APL2,VADPL2,VAPL2 DPL2,PL2,VDPL2,VPL2 DPL3,PL3,VDPL3,VPL3 DPL4,PL4, VDPL4,VPL4 Со еден збор, професионални сме во повеќефункционални машини, можеме да комбинираме диоди ласерска рачка со други рачки, можеме да комбинираме рачка од 980nm со други рачки.За моделот 1 во 1, тоа е еднофункционална машина.ALD1 е пренослива диодна ласерска машина, APL1 е пренослива IPL машина, APQ1 е пренослива ND YAG ласерска машина, VR1 е пренослив ласер од 980 nm За моделот 2 во 1, таа е мултифункционална машина, 2 рачки во една машина, секоја рачка е посебна, функцијата е исто така посебно .ADPL2 е пренослива диодна лаза...

 • Дали е соодветно за вашиот пост-третман со CO2 фракционен ласер?

  Здраво драги мило ми е што споделувам некои клинички работи за CO2 Fractional ласер.Постојат многу точни операции за пост-третман од CO2 фракциониот ласер како што следува.Не бришете ја третираната површина.Лузната ќе го промовира процесот на заздравување.Пациентот ќе доживее чувство на печење на кожата кое трае помеѓу 30 минути и 3 часа.Нанесете навлажнувач без мирис и конзерванси на третираната површина.По еден до два дена, еритемата ќе биде заменета со прогресивно потемнување исончан изглед.1) Ќе почувствувате чувство на печење на кожата кое ќе трае помеѓу...